Téma týdne

Den, který nastolil věčné ticho...

2. března 2014 v 10:59 | Raina
Ulice poskládané z bílých stavebních kostek se vinou na míle daleko. Kolem nich se tyčí obrovské budovy bez oken. Nepřístupné a tiché. Velkolepé, ale smutné a ponuré. Jedna věc tu ale chybí ze všeho nejvíce - lidé.
Slunce na obloze září tak urputně, jako by se snažilo Zemi rozžhavit. Rozervat na kusy a pohltit. Ale proč? Píše se totiž březen roku 2 230, roku Konce.

Ještě nedávno to tu vypadalo úplně jinak. Obrovské travnaté plochy nažloutlé jako podzimní listí, stromy tyčící se vysoko do ovzduší a zpěv ptáčků lahodící lidskému uchu, který zněl téměř jako praví tvorové; jako téměř živé zkameněliny, které způsobila lidská nedbalost.
Jen o pár metrů dál započala stavba města budoucnosti a pokroku. Kdyby jenom tehdy lidé věděli, jaký řetěz událostí tím vyvolají a jaké budou následky. Ale rozhodnutí se vždy na začátku zdá správné a teprve potom můžeme jen hořce litovat…

Advent - Čas předvánoční.

8. prosince 2013 v 11:59 | Raina
Začíná advent. Malé sněhové vločky se jedna za druhou lehce snášejí k zemi. Den se chystá ke spánku, kdy si zimní krajina oblékne modré pyžamo poseté zlatými hvězdičkami a přikryje se sněhovou peřinou. Stinné ulice nyní osvětlují kromě pouličních lamp barevná světélka a všude kolem na vás dýchá předvánoční atmosféra. Náměstí dominuje bohatě ozdobený vánoční stromek obrovských rozměrů. Výlohy obchodů se plní vánočními figurkami a září v zasněžených ulicích jako hvězdy na nebi.
Zima dala celému tomu předvánočnímu času korunu tvořenou ze sněhobílé čepičky tkvící se na každém domě a rampouchů lesknoucích se ve světle pouličních lamp. Jako mávnutím kouzelné hůlky mění rybníky a tůně na jedno velké zrcadlo. Zatímco paní Zima překrývá všechno kolem bílou vrstvou nadýchaného sněhu, mráz maluje štětcem na okna zmrzlé květy. Všechno vypadá na první pohled tak čistě, tiše a klidně, avšak není tomu tak.
 
 

Reklama