Kresby ∙ Malby

Akvarelová malba border-kolie ‚Darcy‘.

2. září 2014 v 21:15 | Raina
Přeji hezký - i když kapku deštivý, školou pochmurný - večer. Doufám, že jste první školní den nezaspali, nebo že (můj případ bohužel) vás neprobudil mladší sourozenec pro jistotu o hodinu dříve, abyste to 100% stihli.
Abych ukázala, že jsem o prázdninách (které mimochodem utekly jako mrknutím oka a při dalším mrknutí se nijak nevrací!) stihla i něco jiného než flákání se, přidám sem i jednu z mých maleb. Obětí tohoto výtvoru se stala border-kolie jménem Darcy jedné mé kamarádky (u které už obrázek visí na stěně)...Speedpaint - Panenka.

30. června 2014 v 22:05 | Raina


V temnotě, kde svou duši skrývá,
tiše se směje, na mne dívá.

Kde pozvedne hlavu,
upře svůj zrak.
Kde s mrazivostí kovu,
můj život halí mrak.

A v temnotě, kde svou duši skryla,
už je jen kaluž krve, co po ní zbyla.
Raina zkouší akvarely; pokus č.2

14. června 2014 v 17:30 | Raina
Abych pravdu řekla, akvarely nesnáším i zbožňuji zároveň. Dají se výborně míchat, můžu si hrát s barvami jak se mi zlíbí, ale když už se dotknu štětcem papíru, nemohu to vzít zpět. A ta pomyslná zkratka crtl+z, ta by se opravdu šikla.
Ale abych dokázala, že se činím a snažím se v malbě zlepšit, přidám sem i mé výsledky...


Skicy - postavy.

4. června 2014 v 20:30 | Raina
Po delší době uchopila Raina opět tablet a tužku a pustila se do zkoumání grafických programů. Ale protože je líná a nebaví ji se zabývat s detaily, vznikly právě tyto...spíše skicy (popravdě nemám tušení, jak se takové slovo skloňuje, takže prosím grammar nazi, aby mne za případné faily neukamenovali). Každý obrázek mi mohl dát tak do dvaceti minut, tudíž žádnou Monu Lisu ode mne neočekávejte.

Jelikož si ale myslím, že se lépe vyjadřuji spíše tím 'obrázkovým' projevem, nebudu to příliš protahovat. Pod tlačítkem "Celý článek" se skrývá zbytek mých uměleckých počinů.


Raina maluje?!

24. února 2014 v 19:55 | Raina
Proč ten otazník v názvu? Prostě a jednoduše se Raina konečně odhodlala a postoupila na další level; malba.
Abych to stručně vysvětlila: doposud (ty necelé dva roky, co jsem se začala o umění zajímat) jsem zůstávala věrná pouze tužce, popřípadě pastelkám a později i grafickým programům. Co jsem však nikdy pořádně nezkusila, je právě malování štětcem.


Nevím, proč jsem se štětcům vyhýbala. Přišlo mi to složitější? Nelíbil se mi pocit, že bych nemohla obrázek gumovat? Že když něco zkazím, už to nebudu moci předělat? Možná, že to budou tyhle všechny důvody dohromady. Malba je prostě něco, u čeho musí člověk vypnout mozek a mít pevnou ruku.

Bohužel, já nesplňuji ani jedno z těchto kritérií. I tak jsem se to ale rozhodla zkusit a pořídila si akvarelové barvy…

Speedpaint - Za oknem.

3. února 2014 v 21:29 | Raina
Na první pohled vzdálena za metaforickou skleněnou oponou, ale přitom je tak blízko, až by z toho člověka zamrazilo...

Speedpaint - Zima.

20. ledna 2014 v 19:45 | Raina
Po delší době jsem se opět rozhodla projevit příspěvkem na blog. (Ano, stále žiju.)
Přes vánoční prázdniny jsem nabrala energii i nápady… a ztratila je ve dveřích školní budovy, kam jsem byla nucena po těch dvou týdnech klidu přijít. Předmětem tohoto článku však nebudou žádné mé dojmy z Vánoc ani nového roku, ale podělím se se svým "speedpaintem".


Easy Paint Tool SAI: První dojmy.

4. prosince 2013 v 19:10 | Raina

Když jsem před ‒ řekněme rokem a půl ‒ hledala program, ve kterém bych mohla vytvářet svoje digitální dílka, narazila jsem právě na Easy Paint Tool SAI. Lidé si ho opravdu chválili a obrázky, které v něm vytvořili, mi braly dech. A tak se Raina samozřejmě rozhodla, že to také zkusí. Nevím, co mě v té době odradilo ‒ možná to byl poněkud zvláštní grafický vzhled celého programu, neobvyklé klávesové zkratky, či pouhá lenost se s programem naučit ‒ ale SAI brzy skončil ztracený mezi hromadou programů, které nepoužívám.
Čas běžel a já se raději skamarádila s Photoshopem, který firma Adobe opravdu zviditelnila v konkurenci grafických programů (na rozdíl od nějakého Paint Tool SAI). Avšak rok se s rokem sešel a Raina narazila na ten stejný program podruhé a usmyslila si: "Proč mu nedat ještě jednu šanci?"
 
 

Reklama