Srpen 2014

Nahlédněme za obzor...

28. srpna 2014 v 13:40 | Raina |  Blog
Tímto článkem bych vás ráda pozvala na můj sekundární blog; blog o tom, co se děje okolo nás a přitom to nevidíme; blog Za obzorem.

Jak jste si jistě všimli tento blog slouží hlavně k prezentaci mých autorských děl a přišlo by mi nepřehledné, kdybych mezi ně ukryla i články úplně odlišného žánru. A tak jsem si jednoho dne (dobrá, včera) vytvořila blog na adrese za-obzorem.blog.cz. Hodlám tam publikovat články o různých zajímavostech z živé i neživé přírody, nedávných objevech, něco málo o člověku samotném a o záhadách a nejasnostech na naší planetě.
Myslím, že je dobré vědět o tom, co se děje kolem a na tomto blogu se nedozvídáte něco nového jen vy: i já si při psaní článků někdy připadám, jako bych objevovala Ameriku.
U článků se budu zaměřovat více na kvalitu než kvantitu, takže se s příspěvkem na každý den můžeme v této i blízké době rozloučit. Tedy… dokud budu psát články sama. Ale nebudu skákat zbytečně do budoucnosti.

Bude mi tedy ctí, když tento blog navštívíte. Jakákoliv forma podpory, jako je například komentář, bude vítána.


S pozdravem,

„Akční“ prožití letních prázdnin + vymlouvání ohledně neaktivity.

19. srpna 2014 v 19:30 | Raina |  Autorka
Patero Raininých výmluv, proč nepsala na blog:
I. "Nedostatek nápadů, které by stály za uskutečnění."
II. "Nedostatek času, který jsem raději využila nicneděláním a flákáním se."
III. Na mou obranu však musím říct, že se ke II. hodí citát od Johna Lennona: "Time you enjoy wasting, was not wasted."
IV. "Musím udělat ještě jeden level!" "Ještě jeden zápas!" - ano, jsou to hry.

V. "Vždyť to mohu udělat až zítra, jsou prázdniny, mám spoustu času."


Tak, tímto bych vás tu chtěla pozdravit a uvítat - pokud sem ještě někdo přijde. Ano, má aktivita není zrovna nejlepší, ale to už jsem vysvětlila v bodech výše a nemá cenu to tu dále "okecávat". Holt lenost vede nad Rainou 1:0.

Abych vám přiblížila, co se se mnou poslední dobou dělo, byli jsme s rodinou např. v Bulharsku, kde jsme zažili - troufám si říct - "nejlepší" počasí z celých prázdnin. A ty uvozovky tam nejsou jen tak, bohužel. Třetí ráno (no, dobrá, asi čtyři hodiny po půlnoci) nás probudila bouřka - pokud se to dá nazvat bouřkou. Co pár vteřin osvětlovaly náš pokoj blesky ihned doprovázeny dunivým hromem. Déšť se sypal z oblohy tak silně, že jsme ani nebyli schopni identifikovat, jestli to nejsou náhodou kroupy. Celé představení ještě bylo doplněné hrozivým větrem a několika nárazy, kdy asi vzal něco s sebou...