Březen 2014

[Anime] Recenze - Another

5. března 2014 v 19:50 | Raina |  Anime ∙ Manga

Another bych ve zkratce popsala asi takto:Anime, které překvapí svou atmosférou...a to doslova.

Název: Another
Vyšlo: 2012
Dílů: 12 +OVA
Mé hodnocení: ★★★★★

"Slyšela jsi o Misaki? Dívky z třetí třídy devátého ročníku"
"Ve třetí třídě se tam někdo takhle jmenoval?"Den, který nastolil věčné ticho...

2. března 2014 v 10:59 | Raina |  Téma týdne
Ulice poskládané z bílých stavebních kostek se vinou na míle daleko. Kolem nich se tyčí obrovské budovy bez oken. Nepřístupné a tiché. Velkolepé, ale smutné a ponuré. Jedna věc tu ale chybí ze všeho nejvíce - lidé.
Slunce na obloze září tak urputně, jako by se snažilo Zemi rozžhavit. Rozervat na kusy a pohltit. Ale proč? Píše se totiž březen roku 2 230, roku Konce.

Ještě nedávno to tu vypadalo úplně jinak. Obrovské travnaté plochy nažloutlé jako podzimní listí, stromy tyčící se vysoko do ovzduší a zpěv ptáčků lahodící lidskému uchu, který zněl téměř jako praví tvorové; jako téměř živé zkameněliny, které způsobila lidská nedbalost.
Jen o pár metrů dál započala stavba města budoucnosti a pokroku. Kdyby jenom tehdy lidé věděli, jaký řetěz událostí tím vyvolají a jaké budou následky. Ale rozhodnutí se vždy na začátku zdá správné a teprve potom můžeme jen hořce litovat…

Střípek pravdy

1. března 2014 v 19:45 | Raina |  Povídky
Poznámka: Původně jsem tento nápad chtěla zpracovat na trošku delší povídku, ale nakonec to použiji jako sloh (vyprávění) do školy. Tím však nevylučuji, že by se tu mohlo objevit individuální pokračování, jelikož tenhle příběh jsem původně plánovala napsat více do podrobna.

Mezi lidmi se vyprávěli historky o poutnících zahalených do černé kápě. O sněžných vlcích, jejichž oči žhnuly rudou barvou. O temnotě, jež se rozlévala všude okolo těchto podivných stvoření a o neštěstí, která s sebou táhly jako závoj. Vždy, když se tato podivná dvojice objevila ve vesnici, vystrašení obyvatelé zavírali svá okna a svolávali nic netušící děti domů.
Nikdo ze smrtelníků však netušil, že právě oni je chrání. Ale chtěli to vůbec vědět? Tím by se to vše zkomplikovalo a narušilo "pohodlný život", po kterém se lidská rasa tolik pídí.


Rodiče svým dětem vyprávěli strašidelné historky právě o nich, o temných Poutnících; Stínech, jež vyvrhly samy brány pekel.
"Ale proč právě oni? Vždyť nic neudělali," otázalo se jedno děvče.
Otec se zarazil, jako by dítko právě vyřklo nějakou kletbu. "Jsou prokletí. Spřáhli se s ďáblem," řekl nakonec.
To děvče - Rena se jmenovalo, pokud si dobře vzpomínám - nad vším tím v noci přemýšlelo. Strach z neznáma se mísil s dětským pocitem lítosti. Přitáhla si peřinu blíže k bradě a snažila se usnout. Svědomí a zvědavost ji ale nedaly. Rozhodla se, že ono tajemství odhalí. A tak se zrodila ona. Odvaha přec malého dítěte, která byla doposud zatracena v lidských srdcích.