O soutěži na Srdci blogu.

24. prosince 2013 v 12:50 | Raina |  Blog
Když jsem dnes ráno zavítala na úvodní stránku blogu, čekalo mě opravdu velké překvapení.
"84 návštěv? To je asi tak desetinásobně víc než jindy," pomyslela jsem si a stále zírala na to číslo. A pak mi to docvaklo: Vánoční soutěž na Srdci blogu, umístění v top 10 a hlasování.


Abych pravdu řekla, čekala jsem mnoho věcí, ale tohle? To opravdu ne. Když "první kolo" soutěže probíhalo, stihla jsem přečíst spousty povídek. Některé byly smutné, jiné zase úsměvné, některé kratší, jiné o tisíci slov. Všechny ale spojovala vánoční atmosféra, která na mě dýchala z každého řádku. Každá jednotlivá povídka měla svou myšlenku a byly opravdu dobře sepsané. O to více mě udivilo, když jsem mezi pomyslnými finálními povídkami objevila právě tu svoji.Hned, když jsem své jméno na stránce uviděla, napadla mě další otázka: "Co bych měla dělat teď? Shánět si hlasy nebo ne? Propagovat svůj blog nebo to nechat být?" (Už se tu cítím skoro jako Hamlet.) Blog již na začátku soutěže řekl, že shánění hlasů je povoleno, ale není to trochu dětinské? Chodit od blogu k blogu a ke každému "pečlivě" vložit již zkopírovaný komentář? A takto jsem dospěla k názoru, že nechám ostatní hlasovat podle své vůle ‒ a ne podle toho, kdo je o hlas poprosí první.

Už od začátku soutěže mi bylo jasné, že pokud bych postoupila, budu v poněkud horší situaci: blog mám velmi krátkou dobu a moji pravidelní čtenáři se dají spočítat na prstech jedné ruky. Tím neříkám, že si jich nevážím ‒ právě naopak ‒ jen podotýkám, že oproti někomu, kdo se v blogovém světě pohybuje déle a má více známostí, je má šance mizivá. Ale i tak jsem to zkusila a vzala to jako výzvu…

Zakončila bych článek slovy, že si cením každého, hlasu, který se u mého jména objeví, a jsem ráda, že jsem se vůbec v celé soutěži dostala do tak úzkého výběru.


A těm, kdo to dočetli až sem (ale ostatním samozřejmě taky), bych ráda popřála hezké prožití Vánoc, mnoho dárků a málo spolknutých rybích kostí.

 


Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 26. prosince 2013 v 11:51 | Reagovat

Raino, gratuluji ti k postoupení do finále, je to velký úspěch. Tvá povídka se mi moc líbila, psát umíš dobře, s fantazií. Jestli se nedostaneš do úplného finále, z toho si nic nedělej, protože po přečtení všech deseti jsem zjistila, že rozhodnutí, komu dát hlas, je velmi, velmi těžké, protože aspoň polovina z té desítky je pro mě favoritem č.1.
Ale určitě jsi zaujala a přeji ti další krásné nápady pro psaní povídek, protože jisté nadání v sobě máš.
V jednom z komentářů jsem se dočetla, že je ti teprve čtrnáct. Jestli je to tak, o to větší je můj obdiv, protože tvá povídka působí vyzrále, jako by ji psal někdo, kdo už něco prožil.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.