Advent - Čas předvánoční.

8. prosince 2013 v 11:59 | Raina |  Téma týdne
Začíná advent. Malé sněhové vločky se jedna za druhou lehce snášejí k zemi. Den se chystá ke spánku, kdy si zimní krajina oblékne modré pyžamo poseté zlatými hvězdičkami a přikryje se sněhovou peřinou. Stinné ulice nyní osvětlují kromě pouličních lamp barevná světélka a všude kolem na vás dýchá předvánoční atmosféra. Náměstí dominuje bohatě ozdobený vánoční stromek obrovských rozměrů. Výlohy obchodů se plní vánočními figurkami a září v zasněžených ulicích jako hvězdy na nebi.
Zima dala celému tomu předvánočnímu času korunu tvořenou ze sněhobílé čepičky tkvící se na každém domě a rampouchů lesknoucích se ve světle pouličních lamp. Jako mávnutím kouzelné hůlky mění rybníky a tůně na jedno velké zrcadlo. Zatímco paní Zima překrývá všechno kolem bílou vrstvou nadýchaného sněhu, mráz maluje štětcem na okna zmrzlé květy. Všechno vypadá na první pohled tak čistě, tiše a klidně, avšak není tomu tak.
S první adventní svíčkou přichází i nejistota maminek, jestli stihnou napéci všechny druhy cukroví. Lidé, jež odkládali nakupování dárků, je začínají na poslední chvíli shánět a děti vřou nedočkavostí, zda byly hodné a Ježíšek jim nadělí něco pod stromeček.
Zapálením druhé a následně i třetí adventní svíčky začíná čas, kdy se z některých domů již line vůně perníčků a cukroví. Siluety nadýchaných stromků ověšených barevnými ozdobami se brzy začnou zrcadlit v okenicích. Zima již dávno dokončila své přípravy a nyní se jenom dívá na krajinu, kterou sem tam ovane ledovým dechem.
Ani se nenadějeme a zapálíme i čtvrtou svíčku. A je tu. Den, na který se všichni připravovali. Vůně cukroví a jehličí se mísí společně s dětským smíchem. Za okny poletují neposedné vločky a ulicemi rozeznívají se koledy. Štědrý večer - den klidu a míru.

P.S.: Původně jem nechystala žádný článek k tomuto tématu týdne, naše učitelka na sloh nám však zadala napsat právě líčení na téma advent. Inu, nevím, zda sleduje blog (upřímně doufám, že ne!), či zda se to takhle sešlo, ale když už mám článek, proč ho také nezveřejnit?
 


Anketa

Když by sis musel/a vybrat oblečení, které budeš nosit až do konce života, bude to...

... oblečení moderní před 15 lety.
... oblečení, které jsi nosil/a, když ti bylo 15.
Chyba v Matrixu - ještě ti nebylo 15.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.